((سوالات متداول))


۱- شرايط خريد به چه صورت هست؟

 محصولات سفارش داده شما از سایت ها ترکیه و اروپا می باشد که ما فقط واسط خرید این کالا ها می باشیم و خدمات خرید و ارسال ان را به شما عزیزان انجام میدهیم. این روال خرید برای عدم تحمیل هزینه های اضافی به مشتریان می باشد.

 

2- کالاها را کجا ببینم؟ 

سیستم ما کاملا اینترنتی هست، شما بر اساس لینک ها یا سایت هایی که جهت نمونه در کانال ارسال میشود و یا به انتخاب خودتون ار تمامی سایتهای که امکان خرید انلاین دارد کالای خود را انتخاب می کنید، و در نهایت ما براتون خرید می کنیم.

3- نحوه محاسبه قیمت ها به چه صورت است؟

کاربران عمده , کانال داران, مزون داران جهت قرار گرفتن در لیست کاربران عمده با ما از طریق تیکت در ارتباط باشند

به دلیل نواسانات لحظه ای تا ثابت شدن قیمت محاسبه لیر به شکل زیر انجام خواهد شد.

✅ معیار نرخ محاسبه از این پس درصدی خواهد بود 
?محاسبه مبلغ سفارش برای کاربران عادی 20 درصد 
?محاسبه مبلغ سفارش برای کاربران عمده 12 درصد

?مثال: اگر قیمت حواله لیر در ترکیه 2000 تومان باشد نرخ محاسبه لیر 2400 تومان برای مشتری عادی خواهد بود. برای دلار و ارز های دیگر نیز فرمول به همین منوال خواهد بود.


?قیمت محاسبه مثل سابق در بالای پنل کاربری اعلام خواهد شد.
?معیار محاسبه مبلغ قیمت حواله ارز در داخل ترکیه میباشد نه ایران.
?مشتری عمده باید حداقل 5 هزار لیر در هفته خرید داشته باشد.

✅هزینه ارسال به ایران هر 100 گرم 6500 تومان خواهد بود. 
هزینه ارسال هر جفت کفش به ایران 55 هزار تومان خواهد بود. (دمپایی و کفش بچه گانه شامل این قانون نمیباشد)
 زمان تقریبی تحویل کالا نسبت به نوع کالا و سایت مربوطه در بالای هر سفارش نمایش داده خواهد شد

فرم برآورد قیمت در صفحه اول سایت هست می توانید با پر کردن قیمت و وزن به قیمت تقریبی کالا دست یابید و در نظر داشته باشید هزینه ارسال با پیک یا تیپاکس نیز بر عهده مشتری 


4- آیا سفارش من از ترکیه مستقیم به آدرس من ارسال میشود؟

کالاها پس از کنترل در دفتر استانبول جهت ترخیص به گمرک جمهوری اسلامی فرستاده میشوند و پس اتمام پروسه های گمرکی به دفتر تهران ارسال خواهد شد جهت تفکیک سپس از دفتر ما در تهران به آدرس شما ارسال میشوند .

 

5- چه مدت طول میکشه تا جنسی که سفارش میدهم به دستم برسد؟

میخواستم بدونم کالایی که سفارش دادم حدودا چه موقع به دستم میرسه ?

 میانگین زمان ارسال بین 10 الی 25 روز  میباشد
زمان تقریبی رسیدن سفارشات به صورت واضح در داخل سفارشات شما جایی که عکس کالاهای شما نمایش داده میشه در قسمت بالا به صورت گرافیکی و نوشتاری پس از خرید درج خواهد شد. 

با این حال پروسه ارسال دارای مشکلات پیش بینی شده ای هست اما با این حال ترکیه کالا این موارد را به خوبی مدیریت می کند و در کارنامه خود تحویل سفارش به مشتری در زمان زیر 10 روز را نیز دارد.


6- از کجا بدونم وزن جنس چقدره که هزینه حمل را حساب کنم؟ 

ما هم مثل شما خیلی از وزن ها را نمی دانیم تا زمانی که برسه به دستمون و وزن کشی بشه ، با این حال لیست تقریبی بعضی از اقلام در پایین این صفحه نوشته شده.

7- سایز را از کجا مطمئن شم؟

در صفحه هر عکس یا لینکی یک قسمت هست به نام Beden, این کلمه یعنی سایز، جلوش یک سری عدده، سایز 36 ، 38 یا هر عدد دیگه، برا کفش همینطور، برا لباس بچه نوشته 1-2 یا عددهای دیگه به همراه yaş این کلمه یعنی سال، اینجوری راحت می تونید سایزاتونو ببینید که موجوده یا نه و بعد سفارش بدین

8- تیپاکس هزینش چه قدر میشه؟  

هزینه تیپاکس بستگی به وزن کالا ها و قوانین خود تیپاکس داره. تعرفه تیپاکس را می توانید از خود سایت تیپاکس تهیه کنید و معمولا بین 12 تا 25 تومان می باشد


9- هزینه ی پیک در تهران یا پست به شهرستان به عهده ی خریدار است؟

سفارشات تهران با پیک ارسال میشود. هزینه آن بر عهده خریدار میباشد. 

سفارشات شهرستان توسط پست ارسال می‌شوند و بجز هزینه بسته بندی که توسط ما پرداخت میشود بقیه هزینه آن بر عهده خریدار می باشد.

 

10- آیا اجناسی که برای ما ارسال میشود دقیقا مشابه نمونه ی موجود در سایت هستند؟

بله ما دقیقا لینک ارسال شما رو خرید میکنیم و اصلا امکان خرید کالای مشابه از سایت های دیگر وجود ندارد. با این حال ما به دلیل واسط خرید بودن کیفیت هیچ کالایی رو تضمین نمی کنیم و کالای ارسال شما رو خرید می کنیم. در صورت اشتباه از طرف ما یا مشکل فیزیکی مانند بریدگی تضمین عودت کالا به شما می دهیم. تمام سفارشات قبل ارسال به ایران بررسی و عکس ازشون گرفته میشه که مطمئن بشیم کالا سالم ارسال شده 

 

11- آیا اجناسی که از برندهای لاکچری معرفی میشوند اورجینال هستند؟

تمام اجناس پیج از هر برندی (معمولی یا لاکچری) 100درصد اورجینال هستند. بهتره در این موارد از سایت های اصلی خرید کنید و واسط های خرید مانند سایت های حراجی را  در نظر نگیرید .

 

12- آیا میتونم لباس ها رو از نزدیک ببینم و پرو کنم ؟

متاسفانه خیر . سيستم كار ما به شکل فروش آنلاین است، امکان دیدن و پرو لباس وجود ندارد و همچنین سایزبندی کلیه محصولات  استاندارد می باشد.

 

13- اگر بعد از دریافت سفارش لباس برای من تنگ یا گشاد بود، آیا امکان تعویض یا مرجوعی وجود دارد؟

متاسفانه خیر. سفارش شما منحصرا به سایز خود شما از ترکیه سفارش داده می شود و به ایران ارسال می شود و با توجه به استاندارد بودن محصولات و پروسه پیچیده خرید و ارسال امکان مرجوعی و تعویض وجود ندارد.

 

۱4- تحت چه شرایطی می توان کالای خریداری شده رو برگرداند؟

تمام سفارشات قبل از تحویل از نظر مشکلاتی مانند عدم تطابق سایز، مدل و رنگ؛ وجود هر گونه پارگی یا زدگی و مسائلی از اين قبيل کاملا چک می شوند. با این وجود در صورت مشاهده چنین مشکلاتی، سفارش شما مرجوع  وبدون هیچ قید و شرطی وجه پرداختی به شما برگردانده خواهد شد.


15- برای سفارشای عمده شرایط خرید چطور محاسبه میشه ؟  

کاربران عمده , کانال داران, مزون داران جهت قرار گرفتن در لیست کاربران عمده با ما از طریق تیکت در ارتباط باشند. 

جهت قرار گرفتن در لیست مشتریان عمده خرید شما بایدهفته ای بیش از 5 هزار لیر باشد .


16- حالت ها یا وضعیت های سفارشات و کالا ها به چه معنایی هست ؟ 

در مقابل سفارشات و هر کالای در فاکتور شما فیلد وضعیت سفارش نمایش داده شده که به شما کمک می کند در هر لحظه از موقعیت و وضعیت سفارش و کالای خودتون باخبر باشید

حالت های سفارشات به ترتیب: 

-در حال بررسی (سفارش ثبت شده)

-در انتظار پرداخت (منتظر پرداخت)

-پرداخت شده (توسط کاربر پرداخت شده)

-خرید شده (توسط کارشناسان خرید شده)

- در انتظار پرداخت هزینه وزن (دفتر ترکیه) (کالاها دفتر ترکیه رسیده) در این مرحله کالاها وزنکشی و هزینه ارسال مشخص میشود.

- آماده ارسال به ایران (هزینه ارسال توسط کاربر پرداخت شده)

-دست کارگو یا گمرک (کالاها دست کارگو  و در مسیر دفتر ایران میباشد)

-دفتر تهران (کالاها دفتر تهران رسیده)

-پست شده (کالا ها توسط پست ایران ارسال شده)

-دست مشتری (کالاها دست مشتری رسیده)

-لغو شده (سفارش لغو شده)


17- هزینه وزن و پست رو کی باید پرداخت کنم؟

سفارشات شما پس از رسیدن به دفتر ترکیه  وزن کشی و فاکتور هزینه ارسال انها ایجاد میشود که از داخل فاکتور سفارش خود باید پرداخت کنید. توجه کنید هر قدر سریعتر هزینه ارسال پرداخت شود سرعتر تحویل داده خواهد شد.


18- من يه سفارشي داده بودم ديدم كنسل شده مي خواستم بپرسم چي كار كنم كه مبلغ شارژ شده برگرده به حسابم؟

سیستم ترکیه کالا به شکلی طراحی شده که شما بخشی به عنوان موجودی سایت همانند کیف پول دارید که میتوانید در این بخش کبلغ مورد نظر ر شارژ کنیدو از این مبلغ خرید های مورد نظر یا حتی هزینه ای ارسال را پرداخت کنید.  

در بعضی مواقع به دلایلی مثل عدم موجودی کالا پس از پرداخت یا درخواست کنسلی خود شما مبلغ عودتی به جای واریزی مستقیم به حساب بانگی ابتدا به این بخش واریز میشود . این بخش را حتما در پنل کاربری خود دیده اید. اگر به هر دلیل درخواست واریزی موجودی خود را در سایت ترکیه را به حساب بانکی خود داشته باشید باید از بخش تیکت یا بخش درخواست واریزی در پنل خود درخواست کرده و نهایت طی 3 روز کاری این مبلغ به حساب بانکی که به نام خودتان باید باشد واریز میشود. 

توجه داشته باشید درصورت واریزی به حساب بانکی کلیه امتیازات موجود در پنل شما حذف خواهد شد.19- سفارشات من دفتر تهران هست چیکار باید بکنم؟

زمانی که سفارشات شما به دفتر تهران میرسد همانطور که کانال هم اعلام می کنیم هر دفعه شما اگر تهران هستید با دفتر تهران باید تماس بگیرید جهت هماهنگی ارسال و اگر شهرستان هستید سفارشات با تیپاکس ارسال خواهد شد و نیاز به هماهنگی نیست. اگر تغییر در ادرس و یا موارد و سوالات خاص دارید با دفتر تهران باید هماهنگ بشید.

آی دی:  @trkalateh

خانم شادی (دفتر تهران)20-من از امتیازات خودم به چه شکل میتوانم استفاده کنم ؟


هر کاربر در ازای خرید موفق بالای 500 هزار تومان 1 امتیاز به دست میاورد که هر امتیاز برابر با 1000 تومان میباشد. مثلا شما در کل 5 میلیون خرید موفق داشته باشید به معادل 10 هزار تومان امتیاز دارید که میتوانید به سادگی از بخش امتیاز آن را به کد تخفیف تبدیل کرده و در خرید های بعدی خود استفاده کنید.


پاسخ به چند نکته مهم که این روز ها سوال خیلی از شما عزیزان هست.

✔️پاسخ به چند نکته مهم که این روز ها سوال خیلی از شما عزیزان هست.لغو بعض کالا ها در سفارشات بعد از خرید

با توجه به اینکه ترکیه کالا واسط خرید میباشد و وظیفه طی مراحل خرید و ارسال را انجام میدهد, متاسفانه برخی کاربران ما را به عنوان فروشنده اصلی در نظر می گیرند و در برخی موارد از ما به علت های مختلف گلگی بی مورد دارند. ? بعضی مواقع که خیلی به ندرت هم پیش میاید بعد از خرید یک کالایی بعد از مدتی پس از بررسی روزانه سفارشاتی و پیگیری از طریق پشتیبانی سایت های خریداری شده , به ما اعلام عدم موجودی یا ایراد دار بودن کالا . یا حتی مشکل در ارسال تا دفتر ترکیه را اعلام می کنند و کالای مورد نظر  در پنل شما کنسل شده و مبلغ همان روز به حساب شما شارژ میشود .

? توجه داشته باشید این امر از سمت ما نبوده و در خرید های خارج از کشور این موارد طبیعی هست. با اینکه مبلغ کنسلی شما همان روز به حساب شما شارژ میشود اما در 90 درصد مواقع مبلغ مورد نظر از طرف سایت اصلی به حساب ما با تاخیر 1 ماهه واریز میشود حتی بعضی سایت ها واریز نمی کنند که با کی مشکل مواجه هستیم در این رابطه.


حالت ویرایش

سیستم جدید امکان ویرایش سفارشات قبل از خرید را به شما می دهد . اگر شما سفارشی را پس از بررسی و تعیین قیمت کارشناسان بخواهید ویرایش کنید می توانید با ارسال پیغام در زیر آن سفارش درخواست تغییر به حالت ویرایش را بکنید.  پس از تغییر به حالت ویرایش توسط همکاران به راحتی می توانید در سفارش خود تغییرات مورد نظر از جمله حذف اضافه کردن تغییر سایز و... را انجام بدهید و نیاز به زمان گذاشتن و ثبت تکراری آن سفارش نیست.تعریف بخش های پشتیانی

⁉️پشتیبانی تلگرامی : این بخش صرفا جهت پاسخ به مواردی هست که قبل ثبت نام و خرید پیش میاد و در موارد خاص که نیاز به صحبت خارج از بحث سفارشات میباشد کاربرد دارد. 

⁉️بخش گفتگو در زیر سفارشات: این بخش همانطور که مشخص هست مختص موارد مربوط به آن سفارش می باشد و خارج از این موضوع باید در بخش تیکت ها سوال شود.

⁉️بخش تیکت یا همان پشتیبانی در منو : در این بخش می توانید هر گونه سوال در موارد مرتبط با سفارشات و خارج از موضوع سفارشات داشته باشید. توجه داشته باشید باید در هنگام سوال در مورد سفارش یا کالای خاصی به کد سفارش و ردیف کالا اشاره کنید تا سریعتر به موضوع رسیدگی شود.


تحویل سفارشات

?اطلاعیه: 

به دلیل برخی مشکلات پیش امده از این پس سفارشات فقط فقط به آدرس درج شده در سایت در بخش پروفایل کاربری شخص ارسال خواهد شد و به آن دسته از دوستانی که از اسم های مستعار مانند ش, زاد, ر, ...  استفاده می کنند هیچ کالای تحویل داده نخواهد شد تا این اطلاعات را تکمیل کنند.


شرایط تحویل کالا : 

? ادرس دقیق پستی

? نام و نام خانوادگی واقعی


تهران: به علت بالا بودن تعداد مشتریان و سفارشات حتما باید با دفتر تهران جهت ارسال هماهنگ بشید ما با داشتن حتی سیستم قوی نمی توانیم با این تعداد مشتری به جز موارد خاص جهت هماهنگی تماس داشته باشیم.


آی دی:  @trkalateh

 (دفتر تهران)


 شهرستان : 

نیاز به هماهنگی نیست به جز در موارد خاص مانند سفر.  

اگر فاکتوری کامل بشه همگی‌ یکجا از طریق پست ارسال خواهد شد. زمان و هزینه پست بستگی‌به سیاست های کاری خود پست میباشد.