شرایط و قوانین عودت کالا و مبلغ

رویه‌های بازگرداندن کالا

آسودگی خاطر و رضایت مندی مشتریان همواره از الویت‏‌های ترکیه کالا بوده است و ترکیه کالا در این راستا می‏‌کوشد تا هر سفارش در شرایط مطلوب و مورد انتظار به دست مشتری برسد. با وجود این ممکن است مشتریان محترم پس از خرید، با مسایلی روبرو شوند که درچنین مواردی خدماتی در چارچوب خدمات پس از فروش در نظر گرفته شده است.
 

شرایط بازگرداندن کالا
 اگر کالای خریداری شده، ایراد یا اشکال فنی داشته باشد.
1- اشکال و یا ایراد فنی باید حداکثر تا 2 روز پس از دریافت کالا، از بخش گفتگوی همان سفارش اطلاع داده شود.

2- این سرویس اشکال‏‏‌های فنی و ظاهری (شکستگی، خط و خش و مانند آن روی بدنه کالا و قطعات تزئینی) که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود، را شامل نمی‏‏‌شود. استفاده نادرست پس از تحویل کالا مواردی مانند حمل و نقل و جابجایی، نصب و راه اندازی، تنظیمات، کاربرد غیرمعمول، نگهداری و استفاده‌ی غیر و متفاوت با توصیه سازنده کالا را شامل نمی‌شود.

3- از آنجایی که پس از بررسی دقیق کالا توسط مامور پست دریافت میشود , شکستگی کالا درون بسته بندی پستی شهرستان ها به ترکیه کالا ارتباطی نداشته و طبق قوانین پستی باید از دریافت آن کالا خودداری کنید و یا پس از باز کردن به پست مربوطه عودت داده و مبلغ کالا را دریافت کنید. 

4- طبق قوانین ترکیه کالا عکس درج شده در داخل سفارش به منزله تصویر نهایی کالا از لحاظ مدل و رنگ میباشد. ملاک خرید ترکیه کالا تصویر و لینک ارسالی کالا میباشد. درصورت مغایرت تصویر با کالای درخواستی باید از پرداخت سفارش امتناع کرده و درخواست تغییر را از بخش گفتگو به ادمین ارسال کنید.  پرداخت سفارش شما به منزله تایید عکس ارسال در داخل سفارش میباشد
5- عکس محصولات جهت اطلاع و کمک به خرید مشتری است و از آنجا که ممکن است در پاره ای جزییات با کالای اصلی تفاوت هایی داشته باشد.
6- در صورتی که امکان تشخیص مغایرت بدون باز کردن بسته بندی وجود دارد، امکان رسیدگی به درخواست مشتری در صورتی ممکن است که کالا از حالت اورجینال یا بسته‌بندی اصلی و اولیه خود خارج نشده باشد.
7- در صورتی که امکان تشخیص مغایرت تنها با باز کردن بسته بندی ممکن باشد، لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.
8- اگر کالای خریداری شده، آسیب دیدگی یا ایراد فیزیکی و ظاهری داشته باشد.
9- آسیب‏‏ یا ایراد فیزیکی باید حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت کالا، از بخش گفتگوی همان سفارش اطلاع داده شود.


4-11 شرایط بازگشت مبلغ و کالا
در ارسال لینک، و سفارش محصول دقت نمایید. ترکیه کالا هیچ مسئولیتی را در قبال ثبت اشتباه سفارش توسط کاربر را نمی پذیرد.
‏چنانچه کالای سفارش داده شده توسط فروشنده اشتباه ارسال شود، مسئولیت این اشتباه از نظر قانونی متوجه ترکیه کالا نخواهد بود. 

-در صورتی که کالای درخواستی شما با کالای دریافتی از نظر ظاهری , اندازه و رنگ مطابقت داشته باشد و یا در مرحله حمل مشکلی برای کالا به وجود بیاید ترکیه کالا موظف به عودت کالا و مبلغ آن به حساب کاربری مشتری میباشد و کاربر باید جهت اجرای این روند از بخش تیکت و یا بخش گفتگوی زیر سفارش مراحل درخواست این اقدام را با ارائه عکس و جزیئات مورد ارائه بدهد.

-طبق قوانین ترکیه کالا عکس درج شده در داخل سفارش به منزله تصویر نهایی کالا از لحاظ مدل و رنگ میباشد. ملاک خرید ترکیه کالا تصویر و لینک ارسالی کالا میباشد. درصورت مغایرت تصویر با کالای درخواستی باید از پرداخت سفارش امتناع کرده و درخواست تغییر را از بخش گفتگو به ادمین ارسال کنید.  پرداخت سفارش شما به منزله تایید عکس ارسال در داخل سفارش میباشد

-طبق قوانین سایت ترکیه کالا تمامی مبالغ کالاهای گم شده و یا عودتی پس از تایید بخش مربوطه به حساب کاربری خریدار در سایت ترکیه شارژ میشود .
جهت درخواست انتقال وجه موجودی در حساب کاربری به حساب بانکی کاربر فقط از بخش تیکت و بخش درخواست واریزی در سایت ترکیه کالا امکان پذیر می باشد و کاربر با ارائه مقدار مبلغ درخواستی از موجودی و شماره کارت جهت واریزی به حساب بانکی را می تواند داشته باشد. 
- اگر در اثر حمل و نقل، آسیب دیدگی ایجاد شده باشد.
- آسیب‏‏ دیدگی باید حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت کالا،  از بخش گفتگوی همان سفارش اطلاع داده شود.
- در صورتی که آسیب‏‌، در لحظه قابل مشاهده باشد، مشتری می‏‌تواند از تحویل گرفتن مرسوله خودداری کند تا جهت بررسی و ارسال مجدد به ترکیه کالا بازگردانده شود.
 
توجه:
پس از بررسی کالا های مرجوعی توسط کارشناسان خدمات پس از فروش، در صورتی که کالا خارج از ضوابط مقرر در سایت مرجوع شده باشد و بدون ایراد تشخیص داده شود، برای مشتری ارسال می‌شود. در صورت استنکاف مشتری از  تحویل کالای سالم و بدون ایراد، کالای مزبور به مدت یک ماه بصورت امانت نزد ترکیه کالا در واحد خدمات پس از فروش باقی می‌ماند و با انقضای این مهلت ترکیه کالا در قبال کالا و زیان‌های وارده بر آن یا مفقود شدن آن هیچ‌گونه مسوولیتی نخواهد داشت.
 
 
ضوابط و مسئولیت‌های مربوط به فروش محصولات آرایشی و بهداشتی
- اطلاعات هر محصول آرایشی بهداشتی در وب‌سایت ترکیه کالا، صرفاً برای اطلاع‌رسانی است و جنبه مشاوره ندارد. خریدار باید قبل از استفاده از مواد آرایشی بهداشتی نسبت به کسب اطلاعات حرفه‌ای و اخذ مشاوره از متخصص مربوط اقدام کند. همچنین، نظراتی که کاربران در خصوص کالا در وب­‌سایت درج کرده‌اند، تجربه یا اطلاعات شخصی افراد است و برای آنها و ترکیه کالا مسئولیتی ایجاد نمی‌کند. همچنین ترکیه کالا مسئولیتی در قبال درستی اطلاعات فراهم شده روی بسته‌بندی کالا ندارد و مسئولیت آن با شرکت تولیدکننده کالاست.
- درصورت عدم آگاهی، اطلاع و ناتوانی مشتری در استفاده از محصولات آرایشی و بهداشتی و یا ایجاد خسارت نسبت به خود یا محصول، تمامی مسئولیت­‌های آن بر عهده مشتری است و  ترکیه کالا در این خصوص هیچگونه تعهدی نخواهد داشت.
- ترکیه کالا نسبت به عوارض جسمی و بیماری‌های ناشی از استفاده محصولات آرایشی و بهداشتی (از قبیل حساسیت‌های پوستی، جراحات و ...) مسئولیت و پاسخگویی ندارد. انجام پیگیری‌های لازم باید توسط مشتری و از طریق شرکت‌های مربوط ( نمایندگی‌ها و تامین‌کنندگان رسمی کالا) انجام شود.
 
ضوابط و مسئولیت‌های مربوط به فروش لوازم شخصی و بهداشت و مراقبت، لوازم بدنسازی و سنجش سلامت
- اطلاعات این محصولات صرفاً برای اطلاع‌رسانی است و جنبه مشاوره ندارد. خریدار باید قبل از استفاده، نسبت به کسب اطلاعات حرفه‌ای و اخذ مشاوره از متخصص مربوط اقدام کند. همچنین، نظراتی که کاربران در خصوص کالا در وب‌سایت درج کرده‌اند، تجربه یا اطلاعات شخصی افراد است و برای آنها و ترکیه کالا مسئولیتی ایجاد نمی‌کند.
- ترکیه کالا مسئولیتی در قبال درستی اطلاعات فراهم شده روی بسته‌بندی کالا ندارد و مسئولیت آن با شرکت تولیدکننده کالاست.
- درصورت عدم آگاهی، اطلاع و ناتوانی مشتری در استفاده از این محصولات یا ایجاد خسارت نسبت به خود یا محصول، تمامی مسئولیت‌‌های آن بر عهده مشتری است و فروشگاه ترکیه کالا در این خصوص هیچگونه تعهدی نخواهد داشت.
- ترکیه کالا نسبت به عوارض جسمی و بیماری‌های ناشی از استفاده از این محصولات مسئولیت و پاسخگویی ندارد. انجام پیگیری‌های لازم باید توسط مشتری و از طریق شرکت‌های مربوط ( نمایندگی‌ها و تامین‌کنندگان رسمی کالا) انجام شود.
 
ضوابط و مسئولیت‌های مربوط به فروش پوشاک و کفش
- آسیب‏‏ یا ایراد فیزیکی باید حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت کالا، از بخش گفتگوی همان سفارش اطلاع داده شود.
 
 
 
کالا را چطور ارسال کنید؟
- لطفاً قبل از هر اقدامی با کارشناسان ثبت سفارش در بخش گفتگوی همان کالا و سفارش گفتگو کنید
- از ارسال کالا بدون هماهنگی جداً، خودداری کنید.
-درصورت ارسال با پست تبپاکس ، عکس و تصویری از رسید پستی تهیه و در بخش گفتگوی آن سفارش قید کنید. 
- در صورتی که ساکن سایر شهرها هستید، برای بازگرداندن کالا از پست تبپاکس استفاده کنید.  لازم به ذکر است که هزینه‌های بازگرداندن کالا به غیر از پست تبپاکس به عهده مشتری است و شرکت تعهدی در قبال این هزینه‌ها ندارد.   
 
پس از رسیدن و دریافت کالا توسط خدمات پس از فروش، روند رسیدگی به درخواست مشتری چگونه خواهد بود؟
- کارشناسان خدمات پس از فروش ترکیه کالا ایرادهای اعلام شده توسط  مشتری را بررسی و کنترل می‌‏کنند. اگر ایراد، مغایرت یا آسیب‌دیدگی توسط کارشناسان تزکیه کالا تایید شود،کالا تعویض خواهد شد و یا مشتری می‌تواند کالای خود را با مدل دیگری جایگزین کند و یا مبلغ به حساب شما شارژ خواهد شد.
- اتمام موجودی کالا و یا تغییرات قیمت کالا در مراحل تعویض و مرجوعی، به هیچ عنوان حقی را برای مشتری ایجاد نمی‌کند و ترکیه کالا در قبال تهیه همان کالا و یا تغییرات قیمت کالا هیچ‌گونه تعهدی نداشته و فقط تعهد بازپرداخت وجه کالا -درج شده در فاکتور- به مشتری را می‌پذیرد.
- پس از دریافت و پذیرش کالا توسط ترکیه کالا، بسته به نوع محصول و مشکل اعلام شده توسط مشتری، تست و اعلام نظر نهایی کارشناسان خدمات پس از فروش، به طور میانگین 48 ساعت کاری زمان خواهد برد.
- ملاک عمل و اقدام شرکت، نظر کارشناسان فنی پشتیبانی و خدمات پس از فروش ترکیه کالا است.
 
درخواست خود را چطور به خدمات پس از فروش اطلاع دهید؟
 درصورتی که کالای درخواستی شما با کالای دریافتی از نظر ظاهری , اندازه و رنگ مطابقت داشته باشد و یا در مرحله حمل مشکلی برای کالا به وجود بیاید ترکیه کالا موظف به عودت کالا و مبلغ آن به حساب کاربری مشتری میباشد و کاربر باید جهت اجرای این روند از بخش تیکت و یا بخش گفتگوی زیر سفارش مراحل درخواست این اقدام را با ارائه عکس و جزئیات مورد ارائه بدهد.